מיוחד

עצי נוי מיוחדים:

אלמוס קטן עלים- בשמו המוכר יותר בישראל בוקיצה שעירה.  עץ נשיר המגיע לגובה של 10 מטר ומעלה. ארץ מוצאו סין וישנם כ- 40 מינים של העץ הזה. עליו לא סימטריים ופרחיו חסרי עלי כותרת. עונת הפריחה בחודש מרץ. האלמוס הינו עץ מוגן ויחסית נדיר בישראל, ניתן לראותו צומח בנחת עירון, נחל צלמון ובכרמל.

פלפלון דמוי אלה- זהו מין של עץ קטן או שיח שגדל עד 10 מטרים וגדל באופן טבעי באזורים טרופיים. עלי הפלפלון מסורגים באורך 10 עד 22 ס"מ דמוי נוצה.  הפלפלון הברזילאי הוא דו מיני והםרחים הלבנים הקטנים מקובצים בצברים על הענפים. צבע הפרי אדום.

לפלפלון דמוי האלה שני זנים:

האחד פירותיו בצבע ורוד ועליו באורך 22 ס"מ עם 7-15 עלעלים.

השני פירותיו בצבע אדום ועליו באורך 17 ס"מ עם 5-13 עלעלים.

עץ זה נחשב כקטן ואטרקטיבי ותפוצתו כעץ קישוט רחבה מאוד באזורים החמים של דרום אמריקה בזכות העלווה המרשימה שלו ופרותיו. למרות שהפלפלון אינו פלפל אמיתי לעיתים נמכר הפרי הורוד כגרגרי פלפל ומשמשים כתבלין דמוי פלפל. וזאת רק בשימוש נכון ובמידה נכונה אחרת שימוש בכמויות גדולות עלול להיות רעיל. פלפלון דמוי האלה צומח בתנאי יובש וגם בתנאי לחות והוא מתפרש ופולשני. בארצות הברית חוקק חוק האוסר על מכירה שתילה של עץ זה בגלל אופי הגדילה שלו. בישראל עץ זה ניטע כצמח גינון עירוני ומופץ ע"י ציפורים אשר מפיצות את פירותיו למרחקים ולמקומות לחים אשר שם נובטים בקלות.

קלסטימון- עץ או שיח רב שנתי ירוק. תקופת הפריחה שלו היא בסתיו בחורף ובאביב והוא גדל בתנאי שמש מלאה. העלים שלו צרים מאוד וארוכים והפרח בצורת חוטים בצבעים שונים (תלוי בסוג). לאחר הפריחה מומלץ לגזם לעיצוב ועיבוי בריא ויפה לעץ.

ישנם כמה סוגים של קלסטימון:

קלסטימון הנצרים ליטל ג'והן, הנצרים דוסון ריבר, הנצרים קפטן קוק, האנאז פרפל, מנוקד, אדום, נאה, תרוג, קינגס פארק, סגול.